Inovatívna technológia na spracovanie hydinového peria na organické hnojivá
Certifikované organické hnojivá pre ekologické poľnohospodárstvo
Komplexné riešenia pre udržateľný rast a ochranu životného prostredia

Novinky


AGRA Slovinsko, Sajem 25. 8.2018 - 30.8.2018

Na konci letného mesiaca  sa v zemepisne najzápadnejšej časti Balkánu - Slovinsku  konal v dňoch 25.8.2018- 30.8.2018, Mednarodni kmetijsko-živilnji sejem (Medzinárodný poľnohospodársko-potravinársky veľtrh) AGRA, kde sa zúčastnila aj firma ROKOSAN s.r.o. so zástupcom Bc. Marekom  Szökem.

Organizátori privítali počas 6 dní veľtrhu, 1820 vystavovateľov a 120000 návštěvníkov na AGRe v Gornji Radgoni.

AGRA v Gornji Radgona je jedným z najdôležitejších veľtrhov pre poľnohospodárske produkty a potraviny v tejto časti Evrópy. Ponúka vystavovateľom príležitosť dohodnúť obchodné kontakty a predviesť svoje produkty širokej verejnosti. Veľtrh umožňuje svojim návštevníkom vybrať si toho správneho dodávateľa pre svoje potreby zo širokého spektra.

Krajina Slovinsko sa prezentovala vo forme prednášok, ktoré boli veľmi zaujímavé a nápadité, ako aj ochutnávok. Mimochodom oblasť Prekmurja a severovýchodního Slovinska označujú v slovinskom jazyku ako Slovensko a aj preto tu máte pocit, že ste doma. Pozdravljeni, Slovenija !

Fy Rokosan s.r.o a jej produkty boli predstavené zástupcom z Macedónskej republiky počas B2B, ako aj bilaterálnych rokovaní s predstaviteľmi oficiálnej vládnej delegácie ministerstva poľnohospodárstva Macedónska, ktorú produkty veľmi zaujali a boli podniknuté prvé kroky k ďalšej spolupráci.

Taktiež sme naše produkty predstavili pestovateľom zo Srbska, Maďarska, Poľska, Indie a samozrejme, domáceho Slovinska.

Je potrebné dodať, že to nebola prvá návšteva a s výrobkami fy Rokosan s.r.o sa miestni farmári, pestovatelia a ďalší postupne zoznamujú od začiatku roka prostredníctvom skúšobných aplikácií a pokusov. V Slovinsku si ho naši priatelia skúšajú úspešne vo vinohrade, jabloňovom sade, na tekvicovom poli, ale napríklad aj na futbalovom trávniku svetoznámého kúpeľného centra. Spokojnosť a odozva boli pozitívne. A preto by sme radi s takouto vyspelou poľnohospodárskou krajinou akou nepochybne Slovinsko je, radi spolupracovali čo najskôr.

Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan

Rokosan Rokosan Rokosan