Inovatívna technológia na spracovanie hydinového peria na organické hnojivá
Certifikované organické hnojivá pre ekologické poľnohospodárstvo
Komplexné riešenia pre udržateľný rast a ochranu životného prostredia

Novinky


Už 45.ročník Agrokomplexu Nitra – opäť s Rokosanom

AGROKOMPLEX  je výnimočná medzinárodná  poľnohospodárska  a  potravinárska  výstava, ktorá sa na nitrianskom  Národnom výstavisku konala v dňoch 16. až 19. Augusta 2018 už po 45-krát.

Verejnosť si mohla prísť na svoje pri ochutnávke potravín, návštevníci si mohli pozrieť poľnohospodárske  stroje, poprechádzať  sa  unikátnymi  záhradami a políčkami, pokochať sa pohľadom na dopestované ovocie i zeleninu, ako aj kvety a mnoho ďalšieho (z mnohých spomeňme výstavu ENVIRO, výstavu venovanú propagácii a aplikovaniu princípov udržateľného spôsobu života, prezentácia spracovania bioodpadov a plytvania potravinami v pavilóne B, Interaktívny Pavilón F - „Inovujme  vidiek“, Festival národných špecialít,Farmárske trhy).

Nechýbali  tradičné tématické akcie a výstavy – Ovocie  roka (5.ročník), Zelenina roka (4.ročník), ktoré pravidelne usporadúva Slovenský zväz záhradkárov,  a to aj s podporou svojho dlhoročného partnera fy ROKOSAN s.r.o. Tohtoročná expozícia bola hojne navštevovaná tisíckami návštevníkov,     v ktorých zanechala hlboký dojem i estetický zážitok. Zároveň ich motivovala k chuti dopestovať si vo vlastnej záhrade, vlastnom záhone „svoje“ ovocie  i zeleninu, prípadne kvety.

Vystavené exponáty ocenila aj porota (ceny odovzdali: primátor Nitry pán Jozef Dvonč, tajomník SZZ  pán Juraj Korček  a obchodný manažér fy  Rokosan pán Marek Szöke) medzi cenami samozrejme nechýbali ani produkty značky Rokosan, ktoré si čím ďalej, tým viac získavajú svoje meno medzi zákazníkmi. A medzi našich zákazníkov sa hrdo hlási aj  Gabriela Matečná, podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (na snímke). Ako nám povedala, muškáty  v jej záhrade by neboli také krásne nebyť Rokohumínu kvapalného a Rokosanu L pre letničky.

Takýto kompliment rozhodne poteší a veríme, že v rámci Národného programu podpory poľnohospodárskych produktov a potravín budeme naďalej spoločne s rezortom Ministerstva  pôdohospodárstva a rozvoja vidieka rozvíjať spoluprácu v spoločných projektoch  potravinovej bezpečnosti  a sebestačnosti slovenského poľnohospodárstva.

Dovidenia v Nitre o rok.

Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan

Rokosan Rokosan Rokosan