Inovatívna technológia na spracovanie hydinového peria na organické hnojivá
Certifikované organické hnojivá pre ekologické poľnohospodárstvo
Komplexné riešenia pre udržateľný rast a ochranu životného prostredia

Novinky


Rokosan na pracovnej ceste do Panamy a Kolumbie

Predstavitelia spoločnosti PhDr. Štefan Szöke a Bc. Adam Szöke sa v dňoch 1.-10. septembra 2017 zúčastnili na pracovnej ceste v Paname a Kolumbií.

Cieľom pracovnej cesty bola prezentácia ideí a produktov na území latinskej Ameriky. Prvá návšteva sa uskutočnila na ministerstve poľnohospodárstva v Paname, kde našich predstaviteľov prijal viceminister poľnohospodárstva Dr. Esteban Girón. Stretnutie prinieslo otvorený dialóg o možnostiach a perspektívach spolupráce panamských poľnohospodárov s ROKOSAN LATAM.  Následne sme navštívili exministra pôdohospodárstva a významného podnikateľa Dr. Jorge Arango a diskutovali o možnostiach spolupráce na panamskom trhu.

Naši predstavitelia sa zúčastnili slávnostného otvorenia panamskej pobočky spoločnosti Rokosan Latam. Mladý panamský tím prezentuje Carolina Rey a  Nelson Enrique Roa.

Po presune do Bogoty sme navštívili kolumbijskú pobočku spoločnosti Rokosan Latam. Diskusia s kolumbijským tímom nám poskytla náhľad do certifikačného procesu v Kolumbií. Firemní inžinieri Jairo Sáchica a Javier Guarín prezentovali marketingovú stratégiu a prezentačné materiály.
V Bogote sme navštívili aj spoločnosť Elite Flower Farmers, významného svetového producenta kvetov. Prezentácia spoločnosti Rokosan a našich ekologických produktov presvedčila predstaviteľov Elite Flower Farmers o kvalite produktov a poskytli nám priestor pre testovanie produktov na ich pôde.

V spolupráci s Latinskou Amerikou vidíme budúcnosť a želáme partnerom v spoločnosti Rokosan Latam mnoho úspechov.

PhDr Štefan Szöke: Je potrebné spomenúť, že je viac ako symbolické, že našu cestu do Kolumbie sprevádzala  návšteva pápeža Františka. Priletel do Bogoty 2 hodiny po našom príchode a odlietal hodinu pred našim odletom. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo našu misiu hodnotíme vysoko pozitívne. Kolumbíjčania  sú ľudia veľmi podobní nášmu naturelu, veľmi otvorení, priateľskí, kreatívni a pracovití. Tých zopár fotografií z Bogoty a okolia - miest Chia, Zipaquirá a Nemocon - však bohužiaľ nemá o tejto úžasnej krajine dostatočnú výpovednú hodnotu.

Jej atmosféru a pozitívny náboj potrebujete zažiť na vlastnej koži.

Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan