Inovatívna technológia na spracovanie hydinového peria na organické hnojivá
Certifikované organické hnojivá pre ekologické poľnohospodárstvo
Komplexné riešenia pre udržateľný rast a ochranu životného prostredia

Novinky


Najkrajšie jablko roku 2017: Poznáme víťazov!

K jesennej tradícii trenčianskeho výstaviska Expo Center patria okrem záhradkármi obľúbenej predajnej výstavy Jahrada i celoslovenská súťaž O najkrajšie jablko roku, ktorú organizuje Republikový výbor Slovenského zväzu záhradkárov.

A Rokosan, ako tradičný a dlhoročný partner SZZ, pri tom rozhodne chýbať nemohol!

Jej v poradí už 22.ročník rozvoňal priestory výstaviska, pošteklil oko nejedného návštevníka z radov laikov i odbornej verejnosti a i počtom 1225 prezentovaných vzoriek patril k tým početnejším.

Príhovory hostí sa niesli v znamení prínosu ovocinárstva pre rozvoj agropotravinárstva na Slovensku a aj pozitívnych účinkov ovocia na zdravie Slovákov.

Predseda Ovocinárskej únie Slovenska Marián Varga (na snímke v rozhovore s obchodným manažérom fy Rokosan s.r.o Marekom Szökem) zhodnotil tohtoročnú pestovateľskú sezónu. Tú opäť aj v tomto roku poznačili intenzívne jarné mrazy, ktoré podstatne skresali celkový pestovateľský výsledok ovocinárov: „Máme o niečo vyššie úrody ako vlani, ale stále sme na 55% objeme úrody oproti dlhodobému priemeru", uviedol Marián Varga. Ten zároveň prevzal v mene fy Plantex s.r.o. ocenenie pre najlepšieho slovenského ovocinára a to s odrodou PINOVA.

Profesor Ivan Hričovský vyzdvihol pozitívne  účinky konzumácie jabĺk na ľudský organizmus. Napriek tomu stále zaostávame v konzumácii jabĺk za odporúčaním lekárov. Kým za posledných 5 rokov skonzumujeme ročne na osobu 16 - 22 kg, zdravotníci odporúčajú zjesť až 32 kg jabĺk ročne.

Dodáme len to podstatné - najkrajšie jablko na Slovensku vypestoval tento rok Václav Linda z Kláštora pod Znievom. Jeho jablko odrody Bohemia ocenila porota  na čele s pánom inžinierom Eduardom Jakúbekom, predsedom SZZ.

A takto o rok „dovidenia v Trenčíne – aj s Rokosanom, priatelia !“

Rokosan Rokosan Rokosan