Inovatívna technológia na spracovanie hydinového peria na organické hnojivá
Certifikované organické hnojivá pre ekologické poľnohospodárstvo
Komplexné riešenia pre udržatelný rast a ochranu životného prostredia

Novinky


AKTUÁLNA SITUÁCIA NA TRHU S HNOJIVAMI

Ak pozorne sledujete aktuálnu situáciu, museli ste si všimnúť nárast cien mnohých komodít vrátane hnojív. Zásadné zdražovanie priemyselných chemických hnojív však posúva nielen výdavky farmárov na vyššiu úroveň, ale ohrozuje celý logistický reťazec.
 
Nedostatok a vysoké ceny hnojív prinútia niektorých farmárov hnojiť buď menej, alebo v horšom prípade nehnojiť úplne. To môže viesť k nedostatku základných poľnohospodárskych komodít, ako sú obilniny, ryža, olej na varenie atď., a drastickému zvýšeniu cien. A to je bod, kedy si aj bežný zákazník v supermarkete všimne, že globálny logistický reťazec je narušený.
 
Čo možno urobiť na zmiernenie dôsledkov vysokých cien hnojív a nedostatku plodín? Musíme myslieť globálne, ale konať lokálne. Rokosan ponúka technológiu, vďaka ktorej je takmer každá krajina sebestačná vo výrobe organických aminokyselinových hnojív na báze hydinového peria. Teraz je čas transformovať poľnohospodárstvo tak, aby nebolo také zraniteľné voči vonkajším faktorom a zabezpečiť potravinovú bezpečnosť krajín.
 
Ponúkame cenovú stabilitu, stabilné dodávky produktov, vyššiu kvalitu a organickú výživu pre rastliny v porovnaní s tradičnými chemickými hnojivami.
 

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom našich hnojív nás prosím neváhajte kontaktovať.

 

Rokosan