Inovatívna technológia na spracovanie hydinového peria na organické hnojivá
Certifikované organické hnojivá pre ekologické poľnohospodárstvo
Komplexné riešenia pre udržateľný rast a ochranu životného prostredia

Novinky


Madunice – Slávnosti cibule

Madunice  v okrese Hlohovec  v dňoch 18. – 19. augusta už po 23-krát organizovali svoje tradičné Slávnosti cibule.

Pestovaniu cibule sa v tunajšej obci venujú od nepamäti, a to nielen v domácnostiach, ale aj na miestnom PD Madunice. Cibuľa je jednou zo základných komodít v kuchyni. Cibuľa – to je tradícia, ktorá spája všetky generácie maduničanov. V takomto duchu sa niesli aj oslavy – cibuľový rekord, cibuľový sprievod,hudobný program i ohňostroj.

Aj fy Rokosan prijala pozvanie na túto udalosť a prispela vecnými cenami pri príležitosti vytvorenia cibuľového rekordu – konkrétne vytvoreniu makety cibule v tvare zemegule z 5671 ks cibule a ďalej vyhlásenia najkrajšieho balkóna a predzáhradky v obci. Záhradkári z Maduníc a okolia aj zásluhou miestnej, ako i okresnej organizácie SZZ poznajú značku Rokosan a dokážu oceniť kvalitu domáceho producenta.

Radi sme prijali pozvanie pani starostky Mgr. Aleny Jelušovej, ktorá stála pri zrode tejto akcie už pred 23 rokmi a veríme, že aj ďalšie ročníky prinesú nové nápady a chuť maduničanov udržiavať tradíciu Slávnosti cibule – ako jedinej svojho druhu na Slovensku.

Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan

Rokosan Rokosan Rokosan

Rokosan Rokosan Rokosan Rokosan

Rokosan